Login

Hasło
Pamietaj mnie


Zapomniałem Hasła
Strona GłównaZAPISY 2016RejestracjaPomocZaloguj
Nowy plan lekcji
Plan lekcji od 13 lutego
Menu
Strona Główna

Aktualności
Informacje
Sport
Archiwum newsów
Zdjęcia

ENGLISH VERSION

> NASZA SZKOŁA

ZAPISY 2016

Kontakt, Położenie
Nauczyciele
Uczniowie
! RADA RODZICÓW !
Samorząd Uczniowski
LOGOPEDA
Pedagog szkolny
Dla rodziców
Zajęcia komputerowe
Dokumenty
Baza
Biblioteka
Świetlica
Nasze sukcesy
Zajęcia pozalekcyjne
Linki

> SPORT

Wyniki
Archiwum wyników
Kalendarz imprez 10/11
Rekordy szkoły
Sportowa historia

> ARCHIWUM

Historia Szkoły
Kronika szkolna
Nasze klasy
Pierwsza WWW

> INNE

Galeria zdjęć
NASZE PODRÓŻE (nowe)
News Archive
Foto ZOOM

Rejestracja
Pomoc
Zaloguj
Moje dziecko w szkole i przedszkolu -

poradnik

Poradnik dla rodziców uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Gazetka Samorządu ZSG 5

1 procent dla ZSG5
Bot-Łapacz Panel
Ostatnie sprawdzenie: : 08:14:27
Wykrytych liczba: : 0
Ostatnie sprawdzenie ID: : 268
Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas II szkoły podstawowej
- NEWS 2016-17 Uczniowie klas drugich uczestniczyli w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. W pierwszym etapie konkursu swoje umiejętności zaprezentowało 16 uczniów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 6 uczniów: Karolina Rulińska, Antonina Krupa, Kajetan Poteralski, Weronika Maszczyk, Olga Zatoń, Aleksandra Kowalczyk. Uczestnicy konkursu przygotowali do głośnego przeczytania fragment z wybranej przez siebie książki. Jury konkursu oceniało technikę czytania (płynność, dykcję, tempo czytania), środki artystycznego wyrazu: (pauzowanie, modulację głosu i jego natężenie, akcent zdaniowy, radzenie sobie z tremą,), zachowanie limitu czasu (3-5 minut), dobór tekstu. Uczestnicy II etapu otrzymali pamiątkowe nagrody książkowe i słodycze. Finalistkami zostały: Olga Zatoń i Aleksandra Kowalczyk. Będą reprezentować szkołę w I Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania „Książka, mój przyjaciel” dla uczniów klas II szkoły podstawowej.

20.02.2017Zobacz więcej
25. Finał WOŚP
- NEWS 2016-17Podczas 25. Finału WOŚP grała dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Nasza szkoła przekazała na ten cel 433,69 zł. Pieniądze zbierały przedstawicielki SU: Anna Machaj, Aleksandra Ozga (kl. IIIbg), Alicja i Maria Kuliś (kl. IIIag). Krótki koncert dla społeczności szkolnej przygotowały: Tosia Krupa (kl. IIa), Wiktoria Kwarta (kl. Iag), Malwina Soja (kl. Icg) i Dominika Cieślik (kl. IIag).

15.01.2017Zobacz więcej
"Przybieżeli do Betlejem..." - konkurs plastyczny
- NEWS 2016-17Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Przybieżeli do Betlejem...", organizowany z okazji Orszaku Trzech Króli:
I miejsce - Oliwia Sztompka PP nr 1, Borys Matynia PP nr 9
II miejsce - Natalia Cielasińska ZSG nr 4 oddział przedszkolny, Oliwia Łuszczyna PP nr 1
III miejsce - Mikołaj Soska PP nr 1, Krzysztof Jaguś PP nr 1
wyróżnienia
Klaudia Gusta PP nr 6
Maciej Kępa ZSG nr 6 oddział przedszkolny
Marcel Kustrzycki PP nr 6
Martyna Kępa PP nr 3

Prace oceniło jury w składzie: Beta Bujacz, Ewa Dzięburska, Ewa Liwińska.

02.01.2017Zobacz więcej
KONKURSY BIBLIOTECZNE z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych
- NEWS 2016-17W grudniu zostały ogłoszone wyniki konkursów bibliotecznych przeprowadzonych w październiku z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Oto nagrodzeni uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej. Więcej zdjęć z rozdania nagród uczniom klas I-III szkoły podstawowej w albumie.
Zobacz >>>
Zobacz wyniki konkursów >>>

01.01.2017Zobacz więcej
Konkurs najpiękniejsza szkolna choinka 2016
Jak co roku zapraszamy do głosowania na najładniej przystrojoną choinkę przez uczniów radomszczańskich szkół.

Swój głos oddać można na stronie: http://sonda.hanzo.pl/sondy,265397,JPby.html Głosowanie trwa do 4 stycznia 2017 r. Ogłoszenie wyników 6 stycznia podczas Orszaku Trzech Króli w Kościele M.B.K.P. Zapraszamy do zabawy :)


Zobacz zdjęcia choinek >>>

22.12.2016
Otwarcie ekopracowni „Ekologiczna kraina”
- NEWS 2016-17W dniu 08.12.2016r. odbyła się uroczysta lekcja nt. „Mój ekologiczny dom i inteligentna energia w naszym otoczeniu”. Zajęcia inaugurowały otwarcie ekopracowni „Ekologiczna kraina”, która powstała dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w ramach konkursu „ Nasza Eko – pracownia”. Zaproszeni goście uczestniczyli w zajęciach, w trakcie których uczniowie z klasy VIb udowodnili, że ochrona środowiska jest obowiązkiem, który należy realizować codziennie. Uczniowie zaprezentowali nowoczesny sprzęt badawczy, komputerowy i audiowizualny: wizualizer, tablicę interaktywną, mikroskop stereoskopowy, zestaw do biodegradacji odpadów, kosz do segregacji odpadów, model do skupiania energii słonecznej, modele do demonstracji alternatywnych źródeł energii. Nowa baza dydaktyczna pozwoli w sposób innowacyjny realizować treści z zakresu nauk przyrodniczych. Wartość ogólna zadania wynosi 52.470,00. Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wynosi: 35.000,00. Zajęcia przygotowały panie Anna Potyrała i Beata Kujawska – nauczyciele biologii i przyrody. Zobacz galerię zdjęć >>>

09.12.2016
Szkodliwy wpływ niskich emisji na zdrowie człowieka
- NEWS 2016-17W dniu 07.12.2016 r. uczniowie z klas piątych uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez panie z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku na temat szkodliwego wpływu niskich emisji na zdrowie człowieka. Prelekcja wraz z pokazem cieszyła się dużym zainteresowaniem. Słuchacze dowiedzieli się m.in. jak można samodzielnie uzyskać informacje o stanie jakości powietrza w naszym mieście oraz jak należy reagować, gdy zauważamy fakt spalania odpadów w domowych paleniskach. Zajęcia odbyły się w nowej ekopracowni „Ekologiczna kraina". Spotkanie zorganizowało Szkolne Koło LOP.

07.12.2016
Strona 1 z 113 1 2 3 4 > >>
DRUGA EKOPRACOWNIA W ZSG NR 5


Utworzenie pracowni zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Nasza Eko- pracownia”.Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 5 w Radomsku po raz drugi został laureatem konkursu Nasza Eko-pracownia

Nasza Eko-pracownia to „Ekologiczna Kraina w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Radomsku.

Wartość ogólna zadania: 52.470,00

Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wynosi: 35.000,00


Opis zakresu projektu: Dzięki wsparciu organizujemy nowoczesną pracownię przyrodniczą. Nasze działania dotyczą: modernizacji i wyposażenia pracowni przyrodniczej w nowe meble, pomoce dydaktyczne dotyczące edukacji ekologicznej oraz nowoczesny sprzęt badawczy, komputerowy i audiowizualny.

We własnym zakresie wyremontowaliśmy podłogę pracowni, zmodernizowaliśmy oświetlenie, pomalowaliśmy ściany, zamontowaliśmy rolety okienne. Pracownie dekorują piękne rośliny, plansze edukacyjne i wystawy uczniowskie. W realizacji zadania wspiera nas Rada Rodziców i sponsorzy.

http://www.wfosigw.lodz.pl/
http://www.zainwestujwekologie.pl/
Zobacz nasz profil

Facebook

Facebook
Eko pracownia

ekopracownia

Projekty edukacyjne


Godność i prawa człowiekaEURO 2012
Szanujmy wspomnienia
Jak uczyć o holokauście?50 lat - Aleksander Ford i jego film Krzyżacy

biuletyn informacji publicznej


Rodzinne sprawy

Zobacz

System kontroli frekwencji i postępów w nauce
statystyka

Powered by PHP-Fusion

Render time: 0.02 sekundy Copyright © ZSG nr 5 w Radomsku 20171464298 Unikalnych wizyt