Login

Hasło
Pamietaj mnie


Zapomniałem Hasła
Strona GłównaZAPISY 2016RejestracjaPomocZaloguj
Plan lekcji
Menu
Strona Główna

Aktualności
Informacje
Sport
Archiwum newsów
Zdjęcia

ENGLISH VERSION

> NASZA SZKOŁA

ZAPISY 2016

Kontakt, Położenie
Nauczyciele
Uczniowie
! RADA RODZICÓW !
Samorząd Uczniowski
LOGOPEDA
Pedagog szkolny
Dla rodziców
Zajęcia komputerowe
Dokumenty
Baza
Biblioteka
Świetlica
Nasze sukcesy
Zajęcia pozalekcyjne
Linki

> SPORT

Wyniki
Archiwum wyników
Kalendarz imprez 10/11
Rekordy szkoły
Sportowa historia

> ARCHIWUM

Historia Szkoły
Kronika szkolna
Nasze klasy
Pierwsza WWW

> INNE

Galeria zdjęć
NASZE PODRÓŻE (nowe)
News Archive
Foto ZOOM

Rejestracja
Pomoc
Zaloguj
Moje dziecko w szkole i przedszkolu -

poradnik

Poradnik dla rodziców uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Gazetka Samorządu ZSG 5

1 procent dla ZSG5
Bot-Łapacz Panel
Ostatnie sprawdzenie: : 11:23:28
Wykrytych liczba: : 0
Ostatnie sprawdzenie ID: : 268
Konkurs plastyczny "Pocztówka z wakacji"
- NEWS 2016-171169 prac wpłynęło na XIII edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Pocztówka z wakacji”, organizowanego przez MBP w Radomsku. Komisja konkursowa: Renata Łabińska-Kociołek, artysta plastyk, Marzena Zacharewicz, artysta plastyk i Anita Janczak, instruktor MBP w R-sku, przyznała nagrody w trzech kategoriach wiekowych. W najstarszej, 12-13 lat, II miejsce zdobyła Natalia Starczyk (kl. Iag), a wyróżnienie Olga Roksela (kl. Icg). Nasze uczennice przygotowała do konkursu p. Agnieszka Stankiewicz.

19.10.2016Zobacz więcej
Konkurs na sobowtóra Henryka Sienkiewicza
- NEWS 2016-17Senat RP przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Okazją ku temu jest przypadająca w bieżącym roku setna rocznica śmierci pisarza. Dla nas szczególnie ważna jako że polski noblista jest patronem PSP nr 9. Pod kuratelą Samorządu Uczniowskiego zorganizowany został konkurs na najwierniejszą kreację sobowtóra Henryka Sienkiewicza. Jury, w którym zasiadły panie Renata Bagińska-Poteralska, Marta Margoła, Barbara Piotr-Placzyńska oraz przedstawiciele SU Magdalena Orzińska, Wiktoria Zarębska, Miłosz Kowalczyk, przyznało nagrody:
- I miejsce Mikołaj Kachnikiewicz (kl. IIIc),
- II miejsce Miłosz Mielczarek (kl. IIb) i Mateusz Radwański (kl. IIIb),
- III miejsce Oliwia Olczyk (kl. Vb), Julia Sącińska (kl. Vb) i Jakub Rogalski (kl. IIa).
Laureaci konkursu zaprezentują się podczas miejskich obchodów Roku Sienkiewicza, które odbędą się w naszej szkole 15 listopada 2016 r.

13.10.2016Zobacz więcej
Przed nami Europejski Tydzień Kodowania
- NEWS 2016-17W dniach 17-21 października będziemy w naszej szkole obchodzić Code Week czyli Europejski Tydzień Kodowania. Na ten tydzień zaplanowaliśmy kilka akcji, a ponieważ nasi Szkolni Mistrzowie Kodowania kodują w Scratchu to i scratchowe będą te akcje:
- Codziennie będziemy udostępniać jedną aplikację zakodowaną w Scratchu z którą będziecie mogli się trochę pobawić
- W szkole od poniedziałku do piątku na długich przerwach będzie można zaznajomić się również z takimi aplikacjami, gdyż wspólnie będziemy grać w scratchowe gry
- W środę nasze odbędą się nasze planowe zajęcia Mistrzów Kodowania - tym razem nauczymy się co to remiks
- We wtorek natomiast zapraszamy na Warsztaty z podstaw Scratcha
- I to co najprzyjemniejsze: Zorganizujemy nasze szkolne eliminacje do konkursu Fundacji Orange "Tydzień Kodowania 2016" - zwycięskie zdjęcie pojawi się na stronie Orange oraz zostanie wsparte głosami z naszej strony. Więcej informacji na naszych plakatach.

13.10.2016Zobacz więcej
" Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znaja"
- NEWS 2016-17Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Impreza odbywała się pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Młodsi przypominali sobie tabliczkę mnożenia uczestnicząc w zabawach: „Hasło dnia”, „Królowa skakanki, „Piłkarz matematyk”. W piątek 30 września sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia przez starszych i w przypadku pozytywnej weryfikacji przyznawali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Najpierw w krzyżowym ogniu pytań stanęli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji. Potem nasz patrol wyruszył na ulice Radomska, wstępując do magistratu, sądu i urzędu pracy. Testowi poddali się również turyści przebywający na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie na wycieczkę pojechali uczniowie kl. VIa i Ibg.
Akcję zainicjowały i przeprowadziły panie Jolanta Rybarczyk i Ewa Hochman.

30.09.2016Zobacz więcej
Brąz dla Małych Mistrzów
- INFORMACJEZ pucharem i brązowymi medalami na szyi wrócili Mali Mistrzowie z kl. IIIc z Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanego przez PSP nr 3 w Radomsku. 28 września 2016 r. dziesięcioosobowa drużyna prowadzona przez p. Ewę Wasiluk i p. Marka Nowakowskiego w składzie: Janek Zacharewicz, Antek Zakrzewski, Janek Nowakowski, Piotr Bilski, Szymon Tarkowski, Maciej Cieśla, Filip Karski, Aleksy Łuszczyn,Piotr Kucharzewski i Maksymilian Żebrowski z wielkim zaangażowaniem walczyła o zwycięstwo nie przegrywając ani jednego meczu. Ostatecznie trzy najlepsze drużyny zgromadziły tą samą ilość punktów, a o kolejności na podium zdecydowała liczba strzelonych bramek. Najważniejsza jednal była dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i przestrzeganie zasad fair play. 3 miejsce na podium jest dobrym rozpoczęciem szkolnego sezonu sportowego dla Małych Mistrzów, którym serdecznie GRATULUJEMY.

28.09.2016Zobacz więcej
Uroczystość odsłonięcia Tablicy KWP
- NEWS 2016-17Kulminacyjnym momentem działań żołnierzy „Warszyca” stało się zajęcie w nocy z 19 na 20 kwietnia 1948 r. Radomska przez ok. 200 żołnierzy KWP, połączone z uwolnieniem z miejscowego aresztu 59 osób więzionych przez funkcjonariuszy UB.
W niedzielę, 25.09.2016 r. odbyła się uroczystość upamiętniająca to ważne dla mieszkańców naszego miasta wydarzenie. Ceremoniał odsłonięcia tablicy poświęconej żołnierzom KWP uświetniła obecność posłów, władz samorządowych i kombatantów.
W uroczystości wzięli udział uczniowie ZS-G nr 5 wraz z pocztem sztandarowym pod opieką p. Aleksandry Wilczyńskiej i p. Dariusza Kornackiego.

25.09.2016Zobacz więcej
Lekcja ekologii w MDK
- NEWS 2016-17W Miejskim Domu Kultury uczniowie klas V-tych PSP 9 obejrzeli spektakl „Lekcja ekologii: czy śmieci muszą nas zasypać?” w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych „Sztuka” z Trzebini. Celem przedstawienia było uświadomienie korzyści wynikających z segregacji i recyklingu odpadów komunalnych. Widzowie oglądali, ale też brali czynny udział w scenkach rodzajowych i odpowiadali na pytania z zakresu ochrony środowiska.

23.09.2016Zobacz więcej
Strona 1 z 109 1 2 3 4 > >>
MOJA WYMARZONA EKOPRACOWNIA


Utworzenie pracowni zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Moja wymarzona ekopracownia”

Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 5 w Radomsku został laureatem konkursu:
„Moja wymarzona Ekopracownia”.


Wartość ogólna zadania: 48.610 zł

Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu
Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi:
31.610 zł

Opis zakresu projektu: Realizacja projektu polega na modernizacji i wyposażeniu pracowni przyrodniczej. Klasa otrzyma nowe meble, pomoce dydaktyczne dotyczące edukacji ekologicznej oraz nowoczesny sprzęt badawczy, komputerowy i audiowizualny.
We własnym zakresie wyremontowaliśmy podłogę pracowni, zmodernizowaliśmy oświetlenie, ujecie wodno kanalizacyjne, pomalowaliśmy ściany, zamontowaliśmy rolety okienne. Pracownię dekoruje fototapeta z pięknym krajobrazem. W realizacji zadania wspiera nas Rada Rodziców i sponsorzy.

http://www.wfosigw.lodz.pl/
http://www.zainwestujwekologie.pl/
Zobacz nasz profil

Facebook

Facebook
Eko pracownia

ekopracownia

Projekty edukacyjne


Godność i prawa człowiekaEURO 2012
Szanujmy wspomnienia
Jak uczyć o holokauście?50 lat - Aleksander Ford i jego film Krzyżacy

biuletyn informacji publicznej


Rodzinne sprawy

Zobacz

System kontroli frekwencji i postępów w nauce
statystyka

Powered by PHP-Fusion

Render time: 0.03 sekundy Copyright © ZSG nr 5 w Radomsku 20161401083 Unikalnych wizyt