Login

Hasło
Pamietaj mnie


Zapomniałem Hasła
Strona GłównaZAPISY 2016RejestracjaPomocZaloguj
Menu
Strona Główna

Aktualności
Informacje
Sport
Archiwum newsów
Zdjęcia

ENGLISH VERSION

> NASZA SZKOŁA

ZAPISY 2016

Kontakt, Położenie
Nauczyciele
Uczniowie
! RADA RODZICÓW !
- kasa wraca -
Samorząd Uczniowski
LOGOPEDA
Pedagog szkolny
Dla rodziców
Dokumenty
Baza
Biblioteka
Świetlica
Nasze sukcesy
Zajęcia pozalekcyjne
Linki

> SPORT

Wyniki
Archiwum wyników
Kalendarz imprez 10/11
Rekordy szkoły
Sportowa historia

> ARCHIWUM

Historia Szkoły
Kronika szkolna
Nasze klasy
Pierwsza WWW

> INNE

Galeria zdjęć
NASZE PODRÓŻE (nowe)
News Archive
Foto ZOOM

Rejestracja
Pomoc
Zaloguj
Moje dziecko w szkole i przedszkolu -

poradnik

Poradnik dla rodziców uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Gazetka Samorządu ZSG 5

1 procent dla ZSG5
Bot-Łapacz Panel
Ostatnie sprawdzenie: : 09:57:28
Wykrytych liczba: : 0
Ostatnie sprawdzenie ID: : 268
Rozpoczęcie roku szkolnego

Witamy wszystkich uczniów i nauczycieli po wakacyjnej przerwie.Na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zapraszamy 1 września według następującego harmonogramu:

klasy I - IV PSP - godz. 9.00
klasy V-VI PSP i I-III PG - godz. 10.00
Podręczniki

Dyrektor ZS-G nr 5 w Radomsku informuje, że w roku szkolnym 2016/2017
uczniowie klas I, II, III, IV i V PSP oraz I , II PG , na obowiązkowych zajęciach edukacyjnych, będą korzystać z podręczników zakupionych przez szkołę, w ramach programu rządowego. Pakiet zawiera zarówno podręczniki jak i ćwiczenia.

Uczniowie klas VI PSP oraz klas III PG zakupują książki umieszczone w wykazie podręczników na rok szkolny 2016/2017

Zaproponowany w wykazie podręcznik do nauki religii dla uczniów wszystkich klas - rodzice mogą zakupić „uznaniowo” tzn. podręcznik jest nieobowiązkowy, chociaż może być pomocny w nauce.

Podręczniki
Szkolny Zestaw Podręczników dla Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego Nr 5 w Radomsku 2016/2017

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9

klasy 0-3 | klasa 4 | klasa 5 | klasa 6
Publiczne Gimnazjum nr 6
klasa 1 | klasa 2 | klasa 3
Poznajemy ciekawe miejsca w Polsce.
- NEWS 2015-16Uczniowie klasy IIIb i IIIc pod opieką p.U.Jankowskiej, p.A.Kraft i p.M.Sobieraj udali się w dniach 30.05. - 1.06.2016r. na wędrówkę po Wielkopolsce.
Pierwszym etapem naszej wycieczki było Gniezno. Na Wzgórzu Lecha przystanęliśmy na placu, gdzie według znanej legendy prawdopodobnie znajdowało się gniazdo orła, a teraz stoi tam pomnik Bolesława Chrobrego. Pan przewodnik oprowadził nas po Katedrze Gnieźnieńskiej, w której zobaczyliśmy m.in. srebrny relikwiarz św. Wojciecha oraz dwa gotyckie portale. Tam też wysłuchaliśmy wspaniałej opowieści o Drzwiach Gnieźnieńskich, na których jak w księdze zapisano historię życia św. Wojciecha.
Następnie obejrzeliśmy w Muzeum Początków Państwa Polskiego film przedstawiający historię powstania naszego państwa oraz eksponaty z tego okresu.
Mimo zmęczenia wieczorem rozegraliśmy mecz piłki nożnej.
Następnego dnia czekała na nas wizyta w prasłowiańskiej Osadzie Biskupińskiej, gdzie przekonaliśmy się jak żyli nasi przodkowie oraz obejrzeliśmy ciekawe wystawy archeologiczne. Przekonaliśmy się także jak trudne jest ulepienie naczyń z gliny.
Ponieważ ten dzień przeznaczony był na spotkania z prehistorią, więc po południu pojechaliśmy do Parku Dinozaurów w Rogowie, w którym podziwialiśmy te zwierzęta.
Środa to zabawy i gry w miasteczku westernowym Silverado City, podróż kolejką wąskotorową ze Żnina do Wenecji, zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz szukanie śladów Diabła Weneckiego w ruinach jego zamku.
W czasie wycieczki dopisywały nam humory i wspaniała pogoda. Szkoda, że nasza wędrówka po Wielkopolsce trwała tak krótko.
Witaj Majowa Jutrzenko
- NEWS 2015-16Jak co roku uczniowie ZSG nr 5 w Radomsku uczestniczyli wraz z pocztem sztandarowym w miejskich uroczystościach z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Upamiętniły 225 rocznicę uchwalenia przez Sejm Wielki pierwszej w Europie ustawy rządowej, która miała na celu wprowadzenie chylącej się ku upadkowi Rzeczypospolitej na drogę reform.
Program obchodów obejmował udział w uroczystej mszy św. w Kolegiacie Św. Lamberta, a następnie złożenie kwiatów pod Obeliskiem Konstytucji 3 Maja.
Opiekę nad uczniami sprawowali p. Aleksandra Wilczyńska i p. Dariusz Kornacki.

03.05.2016Zobacz więcej
Międzyszkolny Konkurs Warcabowy
- NEWS 2015-1629 kwietnia w świetlicy odbył się 4. Miedzyszkolny Konkurs Warcabowy. Wzięło w nim udział 20 uczestniów z siedmiu szkół, z klas I - IV. Podobnie jak w ubiegłym sędziował Seweryn Klekowski uczeń kl. IIIag. Wspierał go Aleksander Ciupa (kl. IIag) Po czterech rundach wyłonił się zwycięzca - była nią Klaudia Kmieć z PSP nr 3. Walka o kolejne miejsca rozegrała się miedzy czterema zawodnikami. Po kilku dodatkowych rundach na 2. miejscu znalazł się Oskar Bednarski z PSP nr 3, a na 3. miejscu Maja Modrzejewska z PSP nr 5. Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i walkę o tytuł Mistrza Gry w Warcaby.

29.04.2016Zobacz więcej
Palący temat - niskie emisje
- NEWS 2015-1622 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska zorganizowano XII Radomszczańskie Obchody Dnia Ziemi pod hasłem "Palący temat- niskie emisje". Do udziału zaproszeni zostali uczniowie klas trzecich szkół podstawowych z naszego miasta. Wśród drużyn nie zabrakło oczywiście przedstawicieli PSP 9. Ekipa w składzie: Zuzanna Ciesielska, Amelia Krupa, Maria Małachowska, Barbara Plucińska, Natalia Politańska, Szymon Wojciechowski i Maksymilian Zakrzewski zwyciężyła w niełatwej grze terenowej pt. "Ponad niskie emisje". Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat niskich emisji, ich pochodzenia oraz wpływu na zdrowie człowieka i na bioróżnorodność. To nie jedyny sukces. W ramach obchodów zorganizowano również konkurs na strój i plakat. Tutaj Lena Sobieraj jako Bioróżnorodność wraz z uczniami kl. IIIc sięgnęli po III miejsce. Zabawa była wspaniała, a piękne nagrody posłużą poszerzeniu wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Gratulujemy.
Szkolny Konkurs Warcabowy
- NEWS 2015-1622 kwietnia w świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Warcabowy. Adresowany był do wychowanków świetlicy. Przystąpiło do niego dziesięciu najlepszych graczy. Gra przebiegała według zasady "każdy z każdym". Po dziewięciu rundach udało się wyłonić zwycięzców:
1. miejsce Michał Kusiak z kl. III a
2. miejsce Miłosz Trzeciak z kl.I d
3. miejsce Maria Łengowik z kl. III a
Zwycięzcy będą 29 kwietnia reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Warcabowym.

22.04.2016Zobacz więcej
I miejsce w konkursie "Razem po zdrowie"
- NEWS 2015-16Każdy z nas wie, że zdrowie jest najważniejszą wartością w naszym życiu. Wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego edukacja zdrowotna jest tak ważna na każdym etapie edukacji szkolnej. Uczniowie klas trzecich naszej szkoły w dniu 12 kwietnia 2016 r. mieli możliwość skonfrontowania swoich wiadomości z uczniami innych radomszczańskich szkół biorąc udział w III Miejskim Konkursie "Razem po zdrowie" organizowanym przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej PSP 4.
Zmagania konkursowe polegały na rozwiązywaniu krzyżówek, uzupełnianiu piramidy żywieniowej, układaniu dziennego jadłospisu, podawaniu argumentów za niepaleniem papierosów oraz znajomości numerów alarmowych i wyposażenia apteczki. Nie zabrakło też konkurencji sportowych.
Nasza drużyna, w składzie: Julia Cieślik (IIIa), Wiktor Kowalczyk (IIIb), Artur Kucharski (IIIb) oraz Maria Małachowska (IIIc), rywalizując z ośmioma innymi zespołami, zajęła I miejsce! Gratulujemy!

14.04.2016Zobacz więcej
Sprawdzian szóstoklasisty
- NEWS 2015-16Nasi szóstoklasiści sprawdzian kompetencji mają za sobą. Przez 80 minut rozwiązywali zadania z języka polskiego i matematyki, a po krótkiej przerwie zmierzyli się z testem z języka angielskiego, na którego napisanie mieli 45 minut. Wyniki sprawdzianu poznają 27 maja.
Zgodnie z deklaracją p. Anny Zalewskiej, minister edukacji narodowej, sprawdzian kompetencji został przeprowadzony po raz ostatni.

05.04.2016Zobacz więcej
Strona 1 z 107 1 2 3 4 > >>
MOJA WYMARZONA EKOPRACOWNIA


Utworzenie pracowni zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Moja wymarzona ekopracownia”

Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 5 w Radomsku został laureatem konkursu:
„Moja wymarzona Ekopracownia”.


Wartość ogólna zadania: 48.610 zł

Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu
Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi:
31.610 zł

Opis zakresu projektu: Realizacja projektu polega na modernizacji i wyposażeniu pracowni przyrodniczej. Klasa otrzyma nowe meble, pomoce dydaktyczne dotyczące edukacji ekologicznej oraz nowoczesny sprzęt badawczy, komputerowy i audiowizualny.
We własnym zakresie wyremontowaliśmy podłogę pracowni, zmodernizowaliśmy oświetlenie, ujecie wodno kanalizacyjne, pomalowaliśmy ściany, zamontowaliśmy rolety okienne. Pracownię dekoruje fototapeta z pięknym krajobrazem. W realizacji zadania wspiera nas Rada Rodziców i sponsorzy.

http://www.wfosigw.lodz.pl/
http://www.zainwestujwekologie.pl/
Zobacz nasz profil

Facebook

Facebook
Eko pracownia

ekopracownia

Projekty edukacyjne


Godność i prawa człowiekaEURO 2012
Szanujmy wspomnienia
Jak uczyć o holokauście?50 lat - Aleksander Ford i jego film Krzyżacy

biuletyn informacji publicznej


Rodzinne sprawy

Zobacz

System kontroli frekwencji i postępów w nauce
statystyka

Powered by PHP-Fusion

Render time: 0.01 sekundy Copyright © ZSG nr 5 w Radomsku 20161335550 Unikalnych wizyt