Login

Hasło
Pamietaj mnie


Zapomniałem Hasła
Strona GłównaZAPISY 2016RejestracjaPomocZaloguj
Menu
Strona Główna

Aktualności
Informacje
Sport
Archiwum newsów
Zdjęcia

ENGLISH VERSION

> NASZA SZKOŁA

ZAPISY 2016

Kontakt, Położenie
Nauczyciele
Uczniowie
! RADA RODZICÓW !
- kasa wraca -
Samorząd Uczniowski
LOGOPEDA
Pedagog szkolny
Dla rodziców
Dokumenty
Baza
Biblioteka
Świetlica
Nasze sukcesy
Zajęcia pozalekcyjne
Linki

> SPORT

Wyniki
Archiwum wyników
Kalendarz imprez 10/11
Rekordy szkoły
Sportowa historia

> ARCHIWUM

Historia Szkoły
Kronika szkolna
Nasze klasy
Pierwsza WWW

> INNE

Galeria zdjęć
NASZE PODRÓŻE (nowe)
News Archive
Foto ZOOM

Rejestracja
Pomoc
Zaloguj
Moje dziecko w szkole i przedszkolu -

poradnik

Poradnik dla rodziców uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Gazetka Samorządu ZSG 5

1 procent dla ZSG5
Bot-Łapacz Panel
Ostatnie sprawdzenie: : 10:51:58
Wykrytych liczba: : 0
Ostatnie sprawdzenie ID: : 268
Samorząd Uczniowski - wybory
- INFORMACJECztery kandydatki ubiegały się o stanowisko przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego ZS-G 5 w roku szkolnym 2016/2017. Po kampanii i debacie wyborczej przyszedł czas na głosowanie:
- Julia Kędra (kl. IIIag) – 52,7%,
- Sandra Nadolna (kl. IIIbg) – 20,3%,
- Aleksandra Ozga (kl. IIIbg) – 24,3%,
- Marta Placzyńska (kl. IIIag) – 2,7%.
Frekwencja wyborcza wyniosła 41%.
Nad prawidłowością głosowania czuwała komisja w składzie: Karolina Cieślik (kl. VIa), Zuzanna Cieślik (kl. Vb), Wiktoria Kieruzel (kl. Va) i Karolina Stępień (kl. VIb).

21.09.2016Zobacz więcej
Akcja "Sprzątanie świata" w ZS-G 5
- INFORMACJEAkcja „Sprzątanie świata-Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu Clean up the World wywodzącego się z Australii. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko. Edycja 2016 przebiegała pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”. W naszej szkole maluchy przygotowały plakaty o tematyce ekologicznej, a starsi uczniowie sprzątali teren w okolicy ZS-G 5. Koordynatorkami akcji były panie Beata Kujawska i Anna Potyrała.

16.09.2016Zobacz więcej
Mistrzostwa Radomska w Indywidualnych Biegach Przełajowych
- INFORMACJE Mistrzostwa Radomska w Indywidualnych Biegach Przełajowych to pierwszy punkt w kalendarzu imprez sportowych w roku szkolnym 2016/2017. W kategorii gimnazjalistów I miejsce wywalczył Aleksander Ciupa (kl. IIIag), a III miejsce Dominik Nocuń (kl. IIIbg). Awans do zawodów na szczeblu powiatowym wywalczyli również: Patrycja Siewior (kl. VIa), Julia Sztangreciak (kl. IIag), Magdalena Orzińska (kl. IIcg), Dominika Gałkowska (kl. IIIag), Krzysztof Kuta, Bartłomiej Sikorski i Mikołaj Zatoń (kl. IIIbg).

14.09.2016Zobacz więcej
Premiera filmu "Stacja RaDOMsko"
- INFORMACJEW minioną niedzielę w MDK miała miejsce premiera filmu animowanego „Stacja RaDOMsko”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie (program „Patriotyzm jutra”). W realizację obrazu ukazującego historię miasta zaangażowało się 15 osób. Wśród nich znaleźli się nasi uczniowie (Julia Kędra, Paweł Wasiluk, kl. IIIag) i absolwenci (Aleksandra Cieślik, Eryk Łuszczyński, Kacper Olczyk). Film powstał w łódzkim studiu Se-ma-for przy wsparciu p. Antoniego Bańkowskiego (scenarzysta) i p. Zbigniewa Żmudzkiego (producent filmowy m.in. nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i wilka”).

12.09.2016Zobacz więcej
Inauguracja roku szkolnego 2016/2017
- INFORMACJE1 września zainaugurowaliśmy rok szkolny 2016/2017. Pani dyrektor Dorota Przybek szczególnie gorąco powitała uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej. Przedstawiła również nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole: p. Ewę Dzięburską (nauczyciel wspomagający w kl. Vb), p. Katarzynę Makuch-Jachowicz (wychowawca świetlicy) i p. Tomasza Łapińskiego (wychowanie fizyczne). Część artystyczną dla uczniów kl. I-IV PSP 9 przygotowały klasy IIc i IId pod kierunkiem wychowawców, tj. p. Elżbiety Bartnik, p. Małgorzaty Janus i p. Natalii Bugaj. Klasy V-VI PSP 9 i I-III PG 6 obejrzały program przygotowany przez uczniów kl. Vb, Vc, IIag i IIcg pod kierunkiem p. Ewy Molik, p. Kamila Bulińskiego, p. Marty Margoły, p. Anny Potyrały przy wsparciu p. Ewy Liwińskiej, p. Wioletty Rudek, p. Agnieszki Stankiewicz i p. Przemysława Rembiasza.

01.09.2016Zobacz więcej
Poznajemy ciekawe miejsca w Polsce.
- NEWS 2015-16Uczniowie klasy IIIb i IIIc pod opieką p.U.Jankowskiej, p.A.Kraft i p.M.Sobieraj udali się w dniach 30.05. - 1.06.2016r. na wędrówkę po Wielkopolsce.
Pierwszym etapem naszej wycieczki było Gniezno. Na Wzgórzu Lecha przystanęliśmy na placu, gdzie według znanej legendy prawdopodobnie znajdowało się gniazdo orła, a teraz stoi tam pomnik Bolesława Chrobrego. Pan przewodnik oprowadził nas po Katedrze Gnieźnieńskiej, w której zobaczyliśmy m.in. srebrny relikwiarz św. Wojciecha oraz dwa gotyckie portale. Tam też wysłuchaliśmy wspaniałej opowieści o Drzwiach Gnieźnieńskich, na których jak w księdze zapisano historię życia św. Wojciecha.
Następnie obejrzeliśmy w Muzeum Początków Państwa Polskiego film przedstawiający historię powstania naszego państwa oraz eksponaty z tego okresu.
Mimo zmęczenia wieczorem rozegraliśmy mecz piłki nożnej.
Następnego dnia czekała na nas wizyta w prasłowiańskiej Osadzie Biskupińskiej, gdzie przekonaliśmy się jak żyli nasi przodkowie oraz obejrzeliśmy ciekawe wystawy archeologiczne. Przekonaliśmy się także jak trudne jest ulepienie naczyń z gliny.
Ponieważ ten dzień przeznaczony był na spotkania z prehistorią, więc po południu pojechaliśmy do Parku Dinozaurów w Rogowie, w którym podziwialiśmy te zwierzęta.
Środa to zabawy i gry w miasteczku westernowym Silverado City, podróż kolejką wąskotorową ze Żnina do Wenecji, zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz szukanie śladów Diabła Weneckiego w ruinach jego zamku.
W czasie wycieczki dopisywały nam humory i wspaniała pogoda. Szkoda, że nasza wędrówka po Wielkopolsce trwała tak krótko.
Witaj Majowa Jutrzenko
- NEWS 2015-16Jak co roku uczniowie ZSG nr 5 w Radomsku uczestniczyli wraz z pocztem sztandarowym w miejskich uroczystościach z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Upamiętniły 225 rocznicę uchwalenia przez Sejm Wielki pierwszej w Europie ustawy rządowej, która miała na celu wprowadzenie chylącej się ku upadkowi Rzeczypospolitej na drogę reform.
Program obchodów obejmował udział w uroczystej mszy św. w Kolegiacie Św. Lamberta, a następnie złożenie kwiatów pod Obeliskiem Konstytucji 3 Maja.
Opiekę nad uczniami sprawowali p. Aleksandra Wilczyńska i p. Dariusz Kornacki.

03.05.2016Zobacz więcej
Strona 1 z 108 1 2 3 4 > >>
MOJA WYMARZONA EKOPRACOWNIA


Utworzenie pracowni zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Moja wymarzona ekopracownia”

Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 5 w Radomsku został laureatem konkursu:
„Moja wymarzona Ekopracownia”.


Wartość ogólna zadania: 48.610 zł

Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu
Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi:
31.610 zł

Opis zakresu projektu: Realizacja projektu polega na modernizacji i wyposażeniu pracowni przyrodniczej. Klasa otrzyma nowe meble, pomoce dydaktyczne dotyczące edukacji ekologicznej oraz nowoczesny sprzęt badawczy, komputerowy i audiowizualny.
We własnym zakresie wyremontowaliśmy podłogę pracowni, zmodernizowaliśmy oświetlenie, ujecie wodno kanalizacyjne, pomalowaliśmy ściany, zamontowaliśmy rolety okienne. Pracownię dekoruje fototapeta z pięknym krajobrazem. W realizacji zadania wspiera nas Rada Rodziców i sponsorzy.

http://www.wfosigw.lodz.pl/
http://www.zainwestujwekologie.pl/
Zobacz nasz profil

Facebook

Facebook
Eko pracownia

ekopracownia

Projekty edukacyjne


Godność i prawa człowiekaEURO 2012
Szanujmy wspomnienia
Jak uczyć o holokauście?50 lat - Aleksander Ford i jego film Krzyżacy

biuletyn informacji publicznej


Rodzinne sprawy

Zobacz

System kontroli frekwencji i postępów w nauce
statystyka

Powered by PHP-Fusion

Render time: 0.05 sekundy Copyright © ZSG nr 5 w Radomsku 20161386115 Unikalnych wizyt