Login

Hasło
Pamietaj mnie


Zapomniałem Hasła
Strona GłównaZAPISY 2016RejestracjaPomocZaloguj
Plan lekcji
Menu
Strona Główna

Aktualności
Informacje
Sport
Archiwum newsów
Zdjęcia

ENGLISH VERSION

> NASZA SZKOŁA

ZAPISY 2016

Kontakt, Położenie
Nauczyciele
Uczniowie
! RADA RODZICÓW !
Samorząd Uczniowski
LOGOPEDA
Pedagog szkolny
Dla rodziców
Zajęcia komputerowe
Dokumenty
Baza
Biblioteka
Świetlica
Nasze sukcesy
Zajęcia pozalekcyjne
Linki

> SPORT

Wyniki
Archiwum wyników
Kalendarz imprez 10/11
Rekordy szkoły
Sportowa historia

> ARCHIWUM

Historia Szkoły
Kronika szkolna
Nasze klasy
Pierwsza WWW

> INNE

Galeria zdjęć
NASZE PODRÓŻE (nowe)
News Archive
Foto ZOOM

Rejestracja
Pomoc
Zaloguj
Moje dziecko w szkole i przedszkolu -

poradnik

Poradnik dla rodziców uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Gazetka Samorządu ZSG 5

1 procent dla ZSG5
Bot-Łapacz Panel
Ostatnie sprawdzenie: : 07:11:14
Wykrytych liczba: : 0
Ostatnie sprawdzenie ID: : 268
Gala Wolontariatu
- NEWS 2016-175 grudnia o godz. 11.00 w MDK odbędzie się uroczysta gala w ramach obchodów I Radomszczańskiego Dnia Wolontariatu. Celem wydarzenia, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Radomska, jest promocja wolontariatu oraz aktywności wolontarystycznej jako znaczącego elementu w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego oraz we wzmacnianiu postaw prospołecznych wśród mieszkańców naszego miasta. Impreza ma charakter otwarty. ZS-G nr 5 znalazł się wśród partnerów Gali Wolontariatu.

29.11.2016Zobacz więcej
Dzień szalonych skarpetek
- NEWS 2016-17Dzień szalonych skarpetek to hasło na 23 listopada w ZS-G nr 5. Samorząd Uczniowski zachęcił do przejrzenia garderoby w poszukiwaniu nietuzinkowych elementów naszego codziennego ubioru. Finałem akcji było podjęcie przez posiadaczy szalonych skarpetek wyzwania Manneqiun Challenge. Filmik powstał na jednej z przerw międzylekcyjnych.23.11.2016Zobacz więcej
Trening MMA
- NEWS 2016-17Chłopcy z klas 2b,2c i 3b gimnazjum, dzięki uprzejmości klubu Tytani Radomsko, brali udział w treningu MMA (mieszane sztuki walki). Zabawa była przednia.
Oto krótka fotorelacja. Zobacz zdjęcia >>>

22.11.2016Zobacz więcej
Konkurs ekologiczny "Segregujemy i rysujemy"
- NEWS 2016-17W dniu 16.11.2016r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Ekologicznego pt. "Segregujemy i rysujemy". Konkurs skierowany był do szkół gimnazjalnych. Polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu komiksu ilustrującego prawidłową segregację odpadów, dbałość o środowisko, ochronę przyrody oraz drogę odpadów z miejsca ich powstawania do miejsc gromadzenia i poddawania recyklingowi. Dwie uczennice z naszej szkoły zdobyły wysokie miejsca i otrzymały bardzo cenne nagrody: Natalia Starczyk - I miejsce, Lidia Ciach - II miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w konkursach ekologicznych ! Gimnazjalistów do konkursu przygotowały opiekunki SK LOP Beata Kujawska i Anna Potyrała

17.11.2016Zobacz więcej
Jubileusz Henryka Sienkiewicza - patrona PSP nr 9
- NEWS 2016-17Dziś obchodziliśmy setną rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza. Właśnie z tej okazji cała szkoła zamieniła się w sienkiewiczowską księgę, w której każdy , kto przekroczył jej strony, mógł spotkać się z Jankiem Muzykantem, Stasiem i Nel, Latarnikiem, Sachemem, rycerzami, a nawet samym Neronem. Cała społeczność szkolna oddała hołd pisarzowi, przygotowując kąciki lekturowe. Ten wyjątkowy jubileusz zmotywował również uczniów gimnazjum do realizacji projektu edukacyjnego pt.: „Quo vadis drogi czytelniku? W setną rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza”. W ramach zadań projektowych uczniowie klas trzecich wydali okolicznościową szkolną gazetkę dotyczącą twórczości Sienkiewicza i samego jubileuszu. Uczniowie klas drugich przygotowali inscenizację fragmentów „Quo vadis” uświetnioną tańcem ognia w wykonaniu Marty Placzyńskiej i jej młodszych koleżanek oraz występ szkolnego chóru z solistą Miłoszem Nawrockim. Scenariusz przedstawienia napisał Michał Wiśniewski, a wyreżyserowały je Barbara Piotr-Placzyńska i Marta Margoła. Zapraszamy do obszernej fotorelacji z uroczystości.

GALERIA ZDJĘĆ
>> <<


15.11.2016
Miejskie obchody Święta Niepodległości
- NEWS 2016-1711 listopada 1918r., był przełomowym dniem w dziejach Polski. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu dowództwo nad Polską Siłą Zbrojną, a trzy dni później także władzę cywilną.
Budowa niepodległej Polski dopiero się zaczynała. Przed państwem, które po 123 latach niewoli znów pojawiło się na mapie, była jeszcze walka o przebieg granic i proces scalania ziem, mających tworzyć II Rzeczpospolitą.
Prawie 20 lat później Sejm II RP uznał, że Święto Niepodległości obchodzone będzie "jako rocznica odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego wodza narodu w walkach o wolność ojczyzny".
W 98 rocznicę tego ważnego dla Polaków wydarzenia odbyły się w naszym mieście uroczystości z udziałem władz samorządowych i mieszkańców.
Jak co roku uczniowie ZSG nr 5 uczestniczyli w tej żywej lekcji historii.
Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawowali p. Aleksandra Wilczyńska i p. Dariusz Kornacki.

11.11.2016Zobacz więcej
V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIEŚNI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ
- NEWS 2016-17W dniu 8 listopada 2016 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 5 w Radomsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej w ramach obchodów Święta Niepodległości. W konkursie wzięli udział uczniowie radomszczańskich szkół podstawowych i gimnazjów w kategorii solista. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości artystycznej, prezentacja możliwości wokalnych oraz kultywowanie i popularyzowanie tradycji narodowych, a także patriotycznych. Nagrodzeni uczestnicy ze szkół podstawowych:
I miejsce Magdalena Kierasińska PSP 7 i Joanna Lebelt PSP 9
II miejsce Antonina Krajewska PSP 9
III miejsce Antonina Fajkowska PSP 4 i Amelia Krupa PSP 9
Nagrodzeni uczestnicy z gimnazjum:
I miejsce Alicja Soczyńska PG 2 i Julia Jaguścik PG 3
II miejsce Zuzanna Kowalczyk PG 7 i Miłosz Nawrocki PG 6
Wyróżnienie: Aleksandra Wideryńska PG 1, Wiktoria Kwarta PG 6 i Malwina Soja PG 6.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele ZS-G nr 5: Hanna Klekowska, Anna Popiołek i Dariusz Kornacki.

11.11.2016Zobacz więcej
Strona 1 z 111 1 2 3 4 > >>
DRUGA EKOPRACOWNIA W ZSG NR 5


Utworzenie pracowni zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Nasza Eko- pracownia”.Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 5 w Radomsku po raz drugi został laureatem konkursu Nasza Eko-pracownia

Nasza Eko-pracownia to „Ekologiczna Kraina w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Radomsku.

Wartość ogólna zadania: 52.470,00

Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wynosi: 35.000,00


Opis zakresu projektu: Dzięki wsparciu organizujemy nowoczesną pracownię przyrodniczą. Nasze działania dotyczą: modernizacji i wyposażenia pracowni przyrodniczej w nowe meble, pomoce dydaktyczne dotyczące edukacji ekologicznej oraz nowoczesny sprzęt badawczy, komputerowy i audiowizualny.

We własnym zakresie wyremontowaliśmy podłogę pracowni, zmodernizowaliśmy oświetlenie, pomalowaliśmy ściany, zamontowaliśmy rolety okienne. Pracownie dekorują piękne rośliny, plansze edukacyjne i wystawy uczniowskie. W realizacji zadania wspiera nas Rada Rodziców i sponsorzy.

http://www.wfosigw.lodz.pl/
http://www.zainwestujwekologie.pl/
Zobacz nasz profil

Facebook

Facebook
Eko pracownia

ekopracownia

Projekty edukacyjne


Godność i prawa człowiekaEURO 2012
Szanujmy wspomnienia
Jak uczyć o holokauście?50 lat - Aleksander Ford i jego film Krzyżacy

biuletyn informacji publicznej


Rodzinne sprawy

Zobacz

System kontroli frekwencji i postępów w nauce
statystyka

Powered by PHP-Fusion

Render time: 0.01 sekundy Copyright © ZSG nr 5 w Radomsku 20161425031 Unikalnych wizyt